KSIĄŻKA Z BAJKAMI DLA DZIECI… I RODZICÓW


Psychologia pozytywna? Mindfulness? Uważność? Równowaga psychiczna? Szczęście?
A po co to dzieciom i nam?… Przekonaj się sam. Przeczytaj jedną bajkę, albo dwie :)
Może Twoje dziecko nabierze innej perspektywy na te same problemy, a może tę nową perspektywę dzięki metaforze i mądrości ukrytej w bajce zdobędziesz Ty sam?

„Bajeczki… nie tylko dla Majeczki” to piętnaście wyjątkowych historii, mnóstwo psychologii pozytywnej, moc oryginalnych ilustracji i dużo, dużo miłości! Książka powstała w wyniku współpracy mamy z sześcioletnią córeczką. Mama – Dorota Kościukiewicz-Markowska historie spisała, a córeczka – Maja Markowska je ilustrowała. W ten sposób powstał niezwykły kolaż doświadczenia dorosłego ze spontanicznością małego dziecka. Najlepszy eliksir nie tylko na wieczorne zasypianie!
„Bajeczki… nie tylko dla Majeczki” to pozycja, którą można z powodzeniem polecić zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie tylko znawcom psychologii. Zawarte w książce bajki poruszają wiele trudnych zagadnień związanych z przezwyciężaniem negatywnych emocji, poszukiwaniem własnej indywidualności i dochodzeniem do psychicznej równowagi. Historie pełne wyimaginowanych bohaterów, zwierząt, elfów, tajemniczych wróżek, uczą odkrywania swoich atutów, wychodzenia poza tradycyjną strefę komfortu, a nawet bezpiecznego przekraczania ustanowionych od zawsze granic. Ich młodzi bohaterowie, dzięki odwadze myślenia i niezwykłej wewnętrznej sile przezwyciężają ograniczenia, odkrywają potęgę komunikacji, uczą się wiary w siebie i we własne możliwości. Niejednokrotnie poznają też wartość przyjaźni i pozytywne aspekty komunikacji, a także dochodzą do cennych wniosków, że w każdym człowieku tkwi ukryte dobro… które wystarczy dostrzec.

Książka dostępna w sklepie internetowym MOVART.PL


O AUTORKACHAutorką wszystkich bajek jest Dorota Kościukiewicz-Markowska. Na co dzień redaktor naczelna magazynu „Szczęście podaj dalej” (www.szczesciepodajdalej.com). Uwielbia pisać o szczęściu, mówić o szczęściu i słuchać o szczęściu:). Jest absolwentką Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Założyła Szkołę Szczęścia, w której m. inn. uczy medytacji uważności oraz psychologii pozytywnej.
Autorką wszystkich ilustracji jest 6-letnia córeczka Doroty – Maja. Cudowna istota, kochająca rysować tak bardzo, jak mama pisać. Maja zaczęła rysować zanim jeszcze zaczęła mówić, a jej najlepszą zabawką od zawsze był kawałek papieru i kredki. Przelewa więc uradowana na papier te wszystkie zwierzątka, księżniczki, zagubionych królów, piękne królestwa, obce planety czy zaczarowane lustra. W jej ilustracjach jest widoczna szczerość małego dziecka oraz wielka lekkość i radość tworzenia. W książce wszystkie rysunki są wyłącznie jej autorstwa.
CZTERY BAJKI DOSTĘPNE ONLINE:


Aby obejrzeć fragment książki na pełnym ekranie kliknij ikonkę „fullscreen” ( ) w prawym dolnym roku poniższego okienka:


> ZAMÓW TERAZ<


MEDIA O KSIĄŻCE:


Prezentacja bajek z programie „Widzi mi się” – Polsat News 2
O książce w audycji „Niedzielny poranek” – Radio Dla Ciebie
O książce w audycji „Radio dzieciom” Joanny Ficińskiej – Polskie Radio Jedynka
O książce w audycji „Zagadkowa niedziela” Katarzyny Stoparczyk – Polskie Radio Trójka
      Posłuchaj audycji w Trójce
O książce w audycji „Nastaw się na Chilout” Dominiki Biegańskiej – Radio Zet Chilli
      Posłuchaj audycji w Radio Zet Chilli
Artykuł o książce i autorkach – Kurier Szczeciński
Artykuł o książce w serwisie Qlturka.pl
Artykuł o książce w portalu egaga.pl
Artykuł o książce w portalu egodziecka.pl
Recenzja książki na blogu nietypowerecenzje.blox.pl
Artykuł na blogu Psychologiaprzykawie.pl
Wzmianki w czasopismach:

> ZAMÓW TERAZ<

 


GALERIA:


Premiera książki w księgarni FIKA:
Premiera książki w szkole Montessori Bona Ventura:
Prezentacja książki w programie „Widzi mi się” – Polsat News 2:
Spotkanie autorskie w Pyrzyckiej Bibliotece Publicznej i Stowarzyszeniu Fabryka Dobrego Czasu:
Wizyty w rozgłośniach radiowych:
Spotkanie autorskie z Klubikiem Mam w Miejskiej Bibliotece w Goleniowie:

Książka dostępna w sklepie internetowym MOVART.PL > ZAMÓW TERAZ<


This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!