Dorota Kościukiewicz-Markowska

Redaktor naczelna, pomysłodawczyni i felietonistka magazynu „Szczęście podaj dalej” (szczesciepodajdalej.com).
Założycielka Szkoły Szczęścia. Nauczyciel uważności i psychologii pozytywnej, pisarka, szkoleniowiec, mówca.
Absolwentka Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, oraz Neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

Jest certyfikowanym nauczycielem Heroic Imagination Project – programu „Rozumienie ludzkiej natury” profesora Philipa Zimbardo. Ukończyła szkolenie z „Zarządzania konfliktem” realizowane przez Macieja Milczanowskiego – specjalistę d/s Bezpieczeństwa Narodowego z Centrum Zimbardo d/s rozwiązywania konfliktów.

Zagadnienia dotyczące natury umysłu oraz medytacji uważności studiuje i praktykuje od 2002 roku, zaczynając od „Casa Tibet Mexico” (www.casatibet.org.mx) w Meksyku pod okiem Tony’ego Karama.

Ukończyła certyfikowane przez Mindfulness Nirakara z Madrytu szkolenia z:
– „Nauka umysłu i medytacji”
– „Droga Shamaty, medytacji uważności”
– „Cztery aspekty Mindfulness”
wszystkie przeprowadzone przez Alan’a Wallace’a (www.alanwallace.org) w CIDEB Pedreguer w Hiszpanii.

Uczestniczyła w miesięcznym warsztacie prowadzonym przez 42 Sakya Trizin i Khenpo Jamyang Tenzin „Oświetlając dziedzictwo mądrych – sześć Paramit” – w Cideb, Hiszpanii.
Brała udział w szkoleniu Lamy Rinchen „Sztuka Medytacji”.
Uczestniczyła ponadto w warsztatach medytacji u takich nauczycieli jak: Dalajlama w Dharamsala Indie a także James Low, Sakjong Mipham Rinpoche, Barbara Martens.

Autorka bajek dla dzieci pt.”Bajeczki nie tylko dla Majeczki. Mądre bajki z dobrą puentą.”, które zawierają dużą ilość psychologii pozytywnej, psychologii relacji, psychologii emocji, oraz uważności. Ilustracje do książki wykonała jej sześcioletnia córka Maja. Książka została niezwykle ciepło przyjęta nie tylko przez młodych czytelników ale i przez media: (www.szkolaszczescia.com.pl/bajki).
Autorka powieści o sensie życia i zmianie przekonań pt. „Bez wysiłku” (www.bezwysilku.pl).
Autorka ekskluzywnego albumu „Pałac kolorów”, który dzięki współpracy z międzynarodową firmą kosmetyczną Kryolan sprzedaje się w największych miastach na całym świecie (www.palackolorow.pl).
Przez siedem lat (2000-2006) mieszkała w Meksyku, gdzie pracowała jako modelka (galeria) i w późniejszym okresie jako dyrektor artystyczny czasopisma Clara oraz wizażysta przy produkcjach fotograficznych i pokazach mody.
W pierwszych latach po powrocie do Polski zajmowała się malarstwem (galeria), czego zwieńczeniem była wystawa w Berlinie. Pracowała również jako wizażysta, fotograf i dyrektor artystyczny, tworząc m. inn. kampanie reklamowe dla takich marek jak: Kryolan, Wibo, Glazel. Współpracowała z magazynem „Make-up trendy” pracując przy tworzeniu okładek i edytoriali (galeria).
Aktualnie w trakcie studiów z przygotowania pedagogicznego oraz opracowywania programu dydaktycznego dla dzieci. Program dotyczy wielu zagadnień psychologicznych i ma pomóc dzieciom w kształtowaniu siebie jako całościowej jednostki, w zgodzie ze sobą i ze światem.
Prywatnie mama cudownej Majusi i żona równie cudownego Pawła. Uwielbia kota Funia, psa Toffika, kwiaty, Park Kasprowicza i Szczecin.
Ogromna marzycielka. Wierzy, że świat można zmienić na lepszy, trzeba tylko zacząć od tego co najbliżej, czyli od siebie. Idealistka, osadzona jednak mocno w realiach przydarzającej się i absolutnie zmiennej z chwili na chwilę rzeczywistości. Bo czym jest rzeczywistość, jak nie pewną subiektywną interpretacją tego co widzimy, tego co słyszymy czy tego co odczuwamy?…